چگونه پس از یک شکست ، شاد باشیم

شکست

شکستن فوق العاده دشوار است. اگر به تازگی با کسی که به او اهمیت داده شده است ، اختلاف برقرار کرده اید ، ممکن است احساس غم ، عصبانیت ، گمشده یا ترسیده باشید. خبر خوب این است که این احساسات برای همیشه دوام نخواهند داشت. پس از تجزیه ، کمی وقت و مکان به خود اختصاص دهید تا اندوه خود را پردازش کنید. وقتی آماده شدید ، از عقل و تجربیاتی که از رابطه به دست آورده اید استفاده کنید تا با زندگی خود به جلو بروید. وقت بگذارید تا با چیزهایی که قبل از شکستن شما شادی آورده اند دوباره بهم وصل شوید و به دنبال اشکال جدید تحقق نیز باشید.

1

به خود وقت بدهید تا اندوهگین نشوید.

سعی نکنید خود را وادار کنید که قبل از آماده شدن ، به حرکت خود ادامه دهید یا "از آن فراتر بروید". مهم نیست که شرایط تجزیه چیست ، شما یک ضرر را تجربه کرده اید ، و طبیعی است که احساسات زیادی را برای انجام این کار داشته باشی

احتمالاً در طول فرایند اندوه و شفابخشی ، فراز و نشیب هایی را تجربه خواهید کرد. شما ممکن است یک روز احساس خیلی بهتری داشته باشید ، و بعد روز دیگر افسرده یا عصبانی شوید. این غلتک هیجانی می تواند ناامید کننده یا حتی ترسناک باشد ، اما کاملاً طبیعی است.

2

تصدیق کنید که چگونه بدون قضاوت احساس می کنید.

هر وقت واقعاً احساس غرق شدن یا پایین آمدن کردید ، مکانی آرام برای نشستن پیدا کنید و به خودتان اجازه دهید احساس راحتی کنید. چشمان خود را ببندید ، عمیق نفس بکشید ، و با ذکاوت به افکار ، احساسات و احساسات جسمی که تجربه می کنید توجه کنید. آنچه را که فکر می کنید و احساس می کنید انتقاد یا تحلیل نکنید - فقط آن را بشناسید.

به عنوان مثال ، ممکن است با خودتان فکر کنید ، "من دوباره به فکر مدلین هستم. گره ای در قسمت بالایی من وجود دارد. خیلی غم دارم."

احساسات خود را به روشی سالم آزاد کنید ، مانند گریه کردن یا صحبت با یک دوست. همچنین ممکن است بنویسید آنچه را که احساس می کنید یا بیان آن از طریق هنر یا موسیقی مفید است. حتی می توانید برای سابق خود نامه بنویسید و تمام احساسات خود را بیرون بیاورد (اما وقتی این کار را انجام دادید نابود کنید تا وسوسه نشوید).

توجه به احساسات خود و قادر به شناسایی آنها می توانید به آنها کمک کنید تا احساس ناراحتی کمتری کنند.

3

به خود بگویید که آنچه احساس می کنید موقتی است.

ممکن است در حال حاضر تصور کردن سخت باشد ، اما شما این حالت را برای همیشه احساس نخواهید کرد. غم و اندوه خود را در مورد شکستگی به عنوان یک آسیب که در حال بهبود است فکر کنید. برای مدتی صدمه دیده و ممکن است درد برخی روزها از سایرین بدتر باشد ، اما در نهایت صدمه از بین می رو

مقدار زمان لازم برای حرکت فراتر از یک شکست می تواند در یک شخص متفاوت باشد (و شکست). فقط آن را یک روز یکبار مصرف کنید.

4

افکار منفی را با افکار واقعی تر جایگزین کنید.

وقتی آن صدای منفی یا انتقادی را درون سر خود می شنوید ، متوقف شوید و از خود بپرسید ، "آیا این فکر واقع بینانه است؟ آیا مفید است؟ آیا این چیزی است که من به یک دوست خوب می گویم؟ "اگر جواب هر یک از این سؤال ها" نه "است ، فکر را با واقع گرایانه تر و سازنده تر جایگزین کنید. به این ترتیب ، شما می توانید مغز ناراضی خود را در انتقال به تفکر مثبت کمک کنید

به عنوان مثال ، اگر فکر می کنید ، "هیچ کس هرگز مانند برت مرا دوست نخواهد داشت. من همیشه برای همیشه تنها خواهم بود. "این فکر را با چیزی شبیه به این جایگزین کنید ،" آنچه من با برت داشتم از جهات زیادی عالی بود ، اما ما به یک دلیل شکستیم. من می خواهم فعلاً از تنها بودن استفاده کنم و ببینم چه اتفاقی می افتد. "

فعلاً بیشتر از همه مجرد هستم و ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد

5

از سرزنش خود برای آنچه اتفاق افتاده است خودداری کنید.

خود سرزنش پس از یک

شکست ، امری عادی است ، اما احتمالاً شما هر دو بخشی را برای بازی در آنچه اتفاق افتاده است داشته اید. اشکالی ندارد (و در حقیقت سالم است) که اشتباهاتی را که در رابطه مرتکب شده اید تصدیق کنید ، اما سعی کنید در مورد این اشتباهات به عنوان فرصتی برای رشد و پیشرفت بهتر در آینده فکر کنید

شما همچنین ممکن است شریک زندگی خود را به خاطر آنچه اتفاق افتاده است مقصر بدانید ، به خصوص اگر آنها با شما درگیر شوند. به خود یادآوری کنید که احتمالاً به بهترین نحو ممکن است شما را رها کنند ، زیرا اکنون می توانید کسی را پیدا کنید که شرایط بهتری برای شما پیدا کند (اگر این همان چیزی است که شما می خواهید).

6

برای پشتیبانی به خانواده و دوستان خود برسید.

هر وقت احساس غرق شدن و تنهایی کردید ، تلفن خود را بردارید و با یکی از دوستان و یا نزدیکان خود تماس بگیرید یا با آنها متن پیام دهید. صحبت با کسی می تواند شما را منحرف کند ، به شما کمک کند احساسات خود را انجام دهید یا فقط به شما یادآوری کنید که تنها نیستید.

احتمال دارد کسی را بشناسید که از هم پاشیده باشد. آنها می توانند گوش دلسوزانه به شما قرض دهند و برای برخورد با احساسات خود مشاوره ای را ارائه دهند.

اگر کسی ندارید که با او صحبت کند ، تصمیم بگیرید برای افرادی که در حال شکستن هستند ، به یک گروه بحث و گفتگو آنلاین بپیوندید.

اگر به یک گروه آنلاین پیوسته اید ، به دنبال گروهی باشید که تعدیل شده باشد ، مانند تالار گفتمان در PsychCentral. انجمن های تعدیل شده مدیرانی دارند که بحث را زیر نظر می گیرند تا اطمینان حاصل کنند که هیچگونه زورگویی یا اشکال دیگری از سوء استفاده در جامعه وجود ندارد.

7

برای مقابله با عقاید منفی در مورد خودتان از گفتگوی مثبت استفاده کنید.

شکسته شدن شخصی است ، بنابراین برای شما طبیعی است که تعجب کنید که چه اشتباهی انجام داده اید. با این حال ، تجزیه نباید روشی را که نسبت به خودتان احساس می کنید تغییر دهد. همه از هم گسیخته می شوند ، و بسیاری از روابط به طول نمی انجامد. اجازه ندهید که افکاری مانند "من به اندازه کافی خوب نیستم" ، "هیچ کس نمی خواهد با من بیرون برود" یا "من به اندازه کافی جذاب نیستم" در ذهن شما ریشه کن شود.

اجازه ندهید که این نوع افکار شما را به روابط بعدی خود دنبال کنند. آنها درست نیستند ، بنابراین اجازه ندهید که آنها تأثیر منفی بر آینده شما بگذارند.

اگر متوجه هر یک از این افکار منفی هستید ، آنها را به چالش بکشید و آنها را جایگزین گفتگوی مثبت کنید. ابتدا به دنبال 3 قطعه اثبات در برابر بیانیه منفی باشید. سپس آن را با یک جمله مثبت در مورد خود جایگزین کنید. برای کمک به شما در این کار می توانید برگه آنلاین پیدا کنید.

برای مثال ، بیایید بگوییم که فکر می کنید "من غیرقابل تغییر هستم". 3 اثبات شما مبنی بر اینکه این واقعیت ندارد ممکن است این باشد که والدین ، بهترین دوست و حیوان خانگی همه شما را دوست دارند. ممکن است به خودتان بگویید ، "من در زندگی خودم به شدت از مردم عاشق هستم ، به علاوه ، خودم را دوست دارم."

مشخصات

آخرین جستجو ها